Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Owszem, producent leku w ulotce informuje, że preparat może wpływać na sen, powodując senność bądź trudności w zasypianiu lub występowanie nietypowych snów. Inne działania niepożądane, które mogą pojawić się przy przyjmowaniu leku Pralex to między innymi: ból głowy, nudności, zapalenie zatok, nasilone pocenie, zaparcia, biegunka, wymioty, zwiększenie bądź zmniejszenie łaknienia, zmęczenie, zaburzenia seksualne, suchość w jamie ustnej. Jeśli objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie, należy skontaktować się z lekarzem. Być może konieczna okaże się zmiana dawki bądź zrezygnowanie z preparatu.

Stosowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpłynie negatywne na zdrowie, nie spowoduje uzależnienia. Podkreślamy, że przyjmowanie Pralexu powinno się odbywać pod kontrolą lekarza, ponieważ samodzielna zmiana dawkowania bądź zaprzestanie przyjmowania może wywołać poważne symptomy odstawienne, jak np. kołatanie serca, drżenia, lęk, bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, chwiejna emocjonalność, uczucie niepokoju, pobudzenia, zaburzenia widzenia.

Więcej informacji o leku oraz farmakologicznej terapii antydepresyjnej można znaleźć na stronach:

https://leki.abczdrowie.pl/p/pralex-orion-corporation

https://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty

https://portal.abczdrowie.pl/jak-stosowac-leki-przeciwdepresyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty