Czy ten test ciążowy jest wiarygodny?

Czy test ciążowy jest wiarygodny? Test robiony w dniu terminu miesiączki ponad 34 dni po stosunku oraz test 41 dni po stosunku później każdy negatywny w sumie 4 . Okresu brak. Po ostatnim stosunku był okres. Stresujący miesiąc. Spałam po 3h oraz wprowadziłam dietę 1300kcl i ćwiczenia. Mam się bać że to ciąża.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
jeżeli się Pani nie zabezpieczała to ciąża jest zawsze możliwa. Początkowo testy mogą wychodzić fałszywie ujemne, jednak pisze Pani że po ostatnim stosunku okres był a ten miesiąc był bardzo stresujący, niska podaż kalorii a do tego ćwiczenia więc bardziej chyliłabym się ku odpowiedzi że to nie ciąża a zaburzenia hormonalne spowodowane złym stylem życia. Nie powinna Pani spożywać tak małej ilości kalorii!!
Proszę odpoczywać, jeść zdrowo i ćwiczyć rozsądnie a zapewne okres wróci. Jak miesiączka się nie pojawi proszę udać się do ginekologa i poprosić o skierowanie na badania beta-hcg.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk