Czy ten wynik wymaga pilnej kontroli lekarskiej?

Dzień dobry. Robiłem badania ponieważ mam problem z łysieniem plackowatym i dostałem skierowanie na badania mocz, morfologia, glukoza itd między innym na aminotransferaza alaninowa i dziś odebrałem wyniki i trochę się się zaniepokoilem ponieważ mam w wyniku 69. 1 i pisze pilna kontrola lekarska. A wizyta dopiero za dwa tygodnie. Co to może oznaczać? Dziękuję za odpowiedź.

Wynik jest podwyższony, jednak nie jest to bardzo wysoka wartość. Jedną z częstszych przyczyn jest stłuszczenie wątroby u osób z nadwagą. Wskazana jest wizyta lekarska i wykonanie USG brzucha.