Czy test powinien wykryć zakażenie?

Panie Doktorze, po ryzykownej sytuacji wykonałam test hiv ab/ag24 oo 13 dniach od ryzykownej sytuacji. Stosunek przerywany. Proszę o informację, czy test powinien wykryć zakażenie jesli by do takiego doszło?

Uwzględnienie w teście wirusowego antygenu p24 pozwala na wczesne rozpoznanie wirusa, gdyż jego obecność w krwi jest stwierdzana już w 2 do 8 tygodni po zakażeniu i wyprzedza przeciwciała anty-HIV,