Czy testy ciążowe mogły wyjść fałszywie?

Witam przychodzę z pewnym problemem . Mogło dojść do możliwego stosunku 13.08 nie jestem pewna czy doszło do niego czy nie, chłopak zapewniał mnie że nic nie było. Na początku września zaczaiłam sie stresować powrotem do szkoły klasa maturalna zaczęłam mieć zgagę przeczytałam w intrenecie że może to być objaw ciąży wiec 07.09 zrobiłam pierwszy test negatywny oczywiście miałam miesiączkę 03.09 jednak byłą skąpsza od tamtego czasu wykonałam około 22 testów każdy negatywny jednak objawy pojawiały się bóle brzucha, bolące piersi, nudności jednak każdy objaw pojawiał się po przeczytaniu w intrenecie objawów ciąży, 19.09 zrobiłam pierwszą bete HCG wyszła < 0.20 U/l objawy były nadal plus pojawił się żył na piersiach i moje sutki są dużo ciemniejsze ale nie są tkliwe ani wrażliwe poszłam na drugą bete 03.10 również < 0.20 M/l to i tak nie dało mi pewności ponieważ mam wrażenie że powiększa mi się brzuch do tego nie mam apetytu, kołacze mi serce 03.10 też dostałam miesiączki jednak też była skąpsza i miałąm wrażenie że występuje w niej brązowy śluz, do tego wywoływałam ją ciepłymi okładami. Zrobiłam trzecią bete 12.10 również < 0.20 M/l przez ten cały czas nie uprawiałam seksu, bardzo się stresu boje sie ze jestem w ciązy i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować ciągle czytam różne fora o ciąży o tym komu mylił się test itp. czy możliwe aby tyle testów było fałszywych zarówno tych z krwi? Czy to może być ciąża urojona? Tylko dlaczego te ciemniejsze sutki i żył na piersiach ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wykonała Pani ponad 20 testów ciążowych i wszystkie dały wynik negatywny, to nie jest Pani w ciąży. Świadczy o tym również oznaczenie poziomu beta-HCG.

Od ryzykownego stosunku minęły już dwa miesiące. Po tym czasie testy ciążowe (zarówno z moczu, jak i krwi) są już wiarygodne. Objawy, które Pani zaobserwowała mogą wynikać ze stresu, który Pani odczuwa. Ciemniejsze sutki nie muszą świadczyć o zajściu w ciążę, lecz mogą wynikać z wahań hormonalnych związanych z cyklem miesiączkowym.

Proszę się nie martwić, nie jest Pani w ciąży.

Podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciemna-obwodka-wokol-sutkow-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciemne-obwodki-wokol-sutkow-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-wszystkie-objawy-moga-byc-znakiem-ze-jestem-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.