Czy to ja zaraziłem partnerkę czy ona mnie?

Witam,

ostatnio dokucza mi swędzenie okolic intymych. Moja partnerka uskarża się na tę samą dolegliwość. Podejrzewamy grzybicę. Które z nas zaraziło drugą osobę? Jak można się pozbyć tej przykrej dolegliwości?

Pozdrawiam serdecznie

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Najprawdopodobniej doszło u Państwa do infekcji, z dużym prawdopodobieństwem grzybiczej. Nie da się określić kto kogo zaraził, ale wskazane jest równoczesne leczenie obojga partnerów.

Najlepiej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego. Może Pan też spróbować zastosować maść przeciwgrzybiczą dostępną bez recepty w aptece. Jak nie pomoże skorzystać z pomocy urologa lub dermatologa.

Pozdrawiam