Czy to jest impotencja i jak ją przezwyciężyć?

Witam, jestem mężczyzną, mam 23 lata i mam pewien problem a mianowicie " problemy z potencją". Tzn. podczas całowania i pieszczot z dziewczyną mój członek wyraźnie jest w stanie erekcji, lecz gdy dojdzie co do czego zwykle nie jest wystarczająco sztywny i twardy by wejść w pochwę. Jaki może być tego powód? Początkowo oprawiając seks już po wejściu w partnerkę miałem wytrysk. Dopiero za drugim podejściem było lepiej. Czy to normalne? Ogólnie czuję się dobrze, nie choruję, jestem spokojny i opanowany. W wakacje miałem zszywane udo (wypadek przy pracy), lekarze wykryli u mnie niskopłytkowość ok. 100 płytek we krwi. Byłem na badaniu jamy brzusznej - wszystko było w normie. Latem i jesienią pracowałem po kilkanaście godzin dziennie. Czasami miałem krwotoki z nosa (to rodzinne) lecz po przyjmowaniu magnezu mi przeszło. Kilka lat się masturbowałem, ale od paru miesięcy tego nie robię z wyjątkiem, że raz w tygodniu robi to moja dziewczyna. Czy powinienem uprawiać jakieś sporty, chodzić na siłownię dla poprawy testosteronu, mimo iż pracuje fizycznie? Czy to że odpoczywam biernie ma jakieś znaczenie? Jakie inne czynniki maja wpływ na potencje? Pozdrawiam!

Witam!

Przyczyn zaburzeń erekcji może być wiele. W tym wypadku prawdopodobnym powodem jest czynnik psychogenny. Istotne znaczenie może mieć tu stres, nerwowe sytuacje, obawy o powodzenie zbliżenia, a także młody wiek i często związany z tym brak doświadczenia seksualnego.
Zaburzenie, w takiej sytuacji najczęściej ustępuje samoistnie.

Z kolei kolejny problem stanowi przedwczesny wytrysk, którego przyczynami - podobnie jak w przypadku zaburzeń erekcji - są stres, a także niewłaściwe nawyki żywieniowe czy nałogowe stosowanie używek.

W pierwszej kolejności doradzam dialog z partnerką i stymulowanie atmosfery odprężenia w trakcie stosunku. Zalecam też eliminację wspomnianych wyżej czynników, a w przypadku braku pożądanych rezultatów - konsultację ze specjalistą urologiem. Przydatna będzie być może również porada psychologa.

Pozdrawiam