Czy to jest prawdziwy okres?

Witam,
Mam 20 lat i nieregularne miesiączki. 4 miesiące temu odstawiłam hormony, które przepisano mi na uregulowanie cyklu. Ostatni cykl trwał 59 dni. Mam problem, ponieważ endokrynolog (do którego znów chodzę) poprosiła o badania hormonów w 4-8 dniu cyklu.
Teraz po 51 dniach pojawiła się u mnie ciemnobrązowa wydzielina (śluz), trwało to 5 dni, jak normalny okres. Przed tym bolał mnie brzuch i byłam nadwrażliwa emocjonalnie. Nie wiem tylko, czy to jest prawdziwy okres i mam teraz nowy cykl, i czy mogę iść na te badania hormonów.
Bardzo proszę o odpowiedź!

20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności sugerowałabym wykonanie testu ciążowego dla wykluczenia ewentualnej ciąży. Tego typu plamienia czasami pojawiają się w pierwszych miesiącach ciąży.
Jeżeli test wyjdzie negatywny, zdecydowanie możesz iść na badania hormonalne. Tego typu plamienia w połączeniu z nieregularnymi miesiączkami zdecydowanie wymagają diagnostyki endokrynologicznej.
Pozdrawiam