Czy to łuszczyca? Pomocy

Witam. Jestem Zuza. Mam 18 lat, i podczas sylwestra zauważyłam niewielkie krostki na ręce. Najpierw na jednej. W sylwestra nie piłam żadnego alkoholu ni nic. Z czasem krosty zaczęły się  rozprzestrzeniać na cale ciało i zamieniać w postacie suchych, swędzących i delikatnie zaczerwienionych plamek. Są one do dnia dzisiejszego. Czy to może być łuszczyca? Dodam również, że babcia ma ta dolegliwość. Ogólnie cierpię na skazę białkową, w skutek mam strasznie przesuszona skore. Również co do skóry głowy mam wątpliwości. Włosy myje codziennie, ale jakoś ponad rok temu zauważyłam b łuszczącą się  skórę, myśląc że to łupież zaczęłam stosować owe szampony ale efekty nie były zadowalające. W wskazówce zamieszczone jest podanie o samopoczuciu. Jeśli chodzi o moje to nie zachwyca, ciągły nastrój na płakanie, do tego towarzyszy mi jeszcze nerwica serca. No cóż. Liczę na pomoc. Pozdrawiam i dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Skoro występuje u Pani alergia na białko mleka krowiego a zmiany są swędzące to bardzo prawdopodobne, że cierpi Pani na atopowe zapalenie skóry. Wymaga ono stosowania specjalnych, natłuszczających kosmetyków i przede wszystkim eliminacji z diety substancji uczulających.  Stres zaostrza świąd skóry towarzyszący tej chorobie.
Zmiany skórne charakterystyczne dla łuszczycy nie swędzą, nie mają postaci" krostkowej", nie obejmują całego ciała a są zlokalizowane w pewnych miejscach jak łokcie, kolana, okolica krzyżowa,