Czy to miało wpływ na badanie usg?

Witam dziś robiłam USG jamy brzusznej ponieważ mam w pęcherzyku kamienie.poza tym wszystko wyszło w porządku.lekarz powiedział że nie widzi macicy czym to może być spowodowane dodam że mam 2 dzieci ostatni poród rok temu i 2 dzień miesiaczki czy to miało wpływ na badanie.poza tym żadnych dolegliwości ze stron kobiecych.prosze o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani profilaktycznie badanie obrazowe jamy brzusznej. Diagnostyka taka pozwala na dokładną ocenę budowy i funkcjonowania ważnych narządów wewnętrznych i uchwycenie pewnych schorzeń.

Biorąc pod uwagę wskazany opis badania, można by stwierdzić, że nie odnotowano poważniejszych problemów w obrębie badanego obszaru. Obecność kamieni w pęcherzyku żółciowym na pewno powinna być do dalszej kontroli w przyszłości, a także obserwacji objawów. W tym wypadku należałoby zadbać o właściwą dietę i utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu. Można by również wesprzeć się preparatami zawierającymi wyciąg z karczocha, kurkumy oraz ostryżu. Zalecane jest często również picie oleju z ostropestu plamistego oraz lnu.

W przypadku sytuacji, gdzie lekarz nie mógł zaobserwować na obrazie macicy, mogłoby to wynikać z faktu nieodpowiedniego wypełnienia pęcherza moczowego, albo zbyt dużego nagromadzenia gazów.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem internistą. Specjalista będzie mógł dokładnie ocenić stan zdrowia oraz wyniki Pani badań.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/usg-jamy-brzusznej

https://portal.abczdrowie.pl/usg-jamy-brzusznej-przygotowanie-ocena-narzadow-zalecenia-badanie

https://portal.abczdrowie.pl/kamica-zolciowa-moze-zagrazac-zyciu-jakie-objawy-sugeruja-pojawienie-sie-tej-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.