Czy to mogą być objawy alergii na mleko?

Witam. Mam córkę, ma 2 lata i 9 miesięcy. We wrześniu poszła do przedszkola i zaczęła chorować na zapalenie uszu. 0d 14.09 miała już je 4 razy. Dziś byłyśmy w IFiPS i lekarz stwierdził, że prawie na 100% jest to alergia na coś, więc zaczęłam się zastanawia na co? Przyszło mi do głowy, że może to alergia na mleko, bo podobna sytuacja była we wrześniu 2008, gdy mała przestała ssać pierś i dostała butelkę. Dwa tygodnie po tym trafiła do szpitala z zapaleniem uszu i chorowała nam przez pół roku, praktycznie co drugi tydzień. Byliśmy wtedy u alergologa, bo zapalenie uszu się skończyło, ale mała załatwiała się na zielono. Dostała inny preparat mlekozastępczy, ale potem szybko w ogóle przestała pić mleko, jadła tylko serki. Bardzo rzadko piła mleko. Teraz po dwóch latach zaczęła znów chorować i stąd moje pytanie. Czy to może być przez mleko? Teraz codziennie dostaje mleko w przedszkolu i kakao w domu też chce pic i dlatego to mi przyszło do głowy? Już po prostu nie wiemy co robić? Bardzo proszę o jakąś pomoc. Jeśli nie mleko to cóż innego może to być? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli podobne objawy występowały wcześniej i zmiana diety doprowadziła do ustąpienia objawów, to na pewno warto i tym razem wypróbować tą metodę i zobaczyć czy będzie efekt. Jeżeli mimo eliminacji mleka nic się po kilku tygodniach nie zmieni, konieczne będzie poszukiwanie innej przyczyny dolegliwości.

Alergenem może być wiele rzeczy między innymi - składniki pożywienia, kosmetyki środki czystości, roztocza, pyłki.

Jeżeli córeczka nie była szczepiona na pneumokoki to również warto rozważyć szczepienie - bakterie te są częstą przyczyną powstawania zapaleń uszu.
Proszę zacząć od modyfikacji diety, jeżeli nie pomoże konieczna będzie wizyta u alergologa.
Pozdrawiam