Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być u syna alergia na mleko?

Witam mam 6 miesięcznego synka zmieniłam mu mleko na zwykły Bebilon 2 od tego czasu ma czerwone plamy na policzkach i chciałam zapytać czy to może być alergia na mleko ?? I na jakie mogę mu zmienić aby problem minął ? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zaczerwienienie skóry to jeden z najczęstszych objawów alergii pokarmowej, w tym alergii na białka mleka krowiego. Charakterystyczne są zmiany skórne zlokalizowane między innymi na policzkach. Skóra w tym miejscu może być sucha, szorstka i czerwona.

Dodatkowo mogą pojawić się symptomy ze strony układu pokarmowego lub oddechowego, takie jak: bóle brzucha, wzdęcia, ulewanie, biegunki czy też częste infekcje górnych dróg oddechowych, długotrwały kaszel lub świszczący oddech. Dziecko z alergią może być płaczliwe i rozdrażnione.

W związku z powyższym istnieje duże prawdopodobieństwo, że Pani syn nie toleruje podawanego mu mleka.

W takim przypadku konieczna byłaby eliminacja alergenu (mleka krowiego) i zastosowanie specjalnej mieszanki mlekozastępczej. Wybór preparatu powinien być skonsultowany z pediatrą, dlatego proszę wybrać się do lekarza, aby potwierdzić przyczynę zmian na policzkach oraz wybrać odpowiedni preparat.

Więcej informacji o alergii na mleko znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-mleko-modyfikowane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy