Czy to jest alergia na mleko modyfikowane?

Witam! Mój synek ma obecnie 4 miesiące. Mając 3 tygodnie pojawił się u niego niesamowity trądzik niemowlęcy, który zwalczyliśmy przemywaniem dziecka wodą przegotowaną i kremem Oilatum. Po tym trądziku pojawiła się sucha skóra na policzkach i płatkach uszu. Po paru dniach stosowania kremiku Bambino objawy przeszły. Ostatnio, po wykorzystaniu do sporządzania jego posiłków wody mineralnej butelkowej znowu pojawiła się sucha skóra na policzkach i dwie suche plamki na rączce i udzie. Stosuję kremik Linomag i objawy nieco zelżały. Według jednej lekarki powinnam zmienić mleko na mleko HA, a druga uważa, że to nic wielkiego i czasem dzieci tak mają. Czy jest to rzeczywiście alergia skłaniająca do przejścia na mleko HA?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objawy dziecka, które Pani opisała mogą mieć bardzo różną etiologię. Wśród przyczyn jak najbardziej może znajdować się alergia na mleko. Problem powinien ustąpić po zmianie mleka na HA.
Mieszanki typu HA (hypoantygenowe) są preparatami powstałymi na bazie mleka krowiego, w których białko zostało poddane częściowej hydrolizie (rozkładowi), tak aby zmniejszyć alergizujące działanie mleka krowiego. Mleko HA nadaje się również do profilaktycznego stosowania u dzieci zdrowych, ale pochodzących z rodzin obciążonych alergią. Zaletą mleka HA jest jego dobry smak, zbliżony do smaku normalnego mleka oraz stosunkowo niska cena.
Może się zatem okazać, że taka zmiana rozwiąże problem. Gdyby jednak się tak nie stało, należałoby, razem z lekarzem, szukać innej przyczyny.