Czy to mogą być objawy chlamydii?

Witam. Jestem młodą kobietą, od dluzszego czasu czuje silne pieczenie po stosunku z partnerem. Robilam wiele badan i wszystko jest w porzadku z moimi wynikami. Sprawdzałam rzesistek, grzybice, bakterie beztlenowe i wszystko jest ok, oprócz tego ze brakuje mi paleczek kwasu mlekowego. Jakie badania moglabym jeszcze zrobic oprocz tych? Nawilzenie przy stosunkach jest BARDZO dokladne. Czy to może byc jakas choroba typu chlamydia(?)

Redakcja abcZdrowie

Witam, być może, mimo nawilżenia, dochodzi jednak do otarć, które powodują pieczenie. Na podstawie Pani opisu trudno o diagnozę. Na pewno warto zadbać o właściwą mikroflorę bakteryjną, to jest uzupełnić niedobór pałeczek kwasu mlekowego – w aptekach jest wiele preparatów, które wpływają pozytywnie na pH pochwy i zapobiegają infekcjom intymnym. W przypadku chlamydiozy pieczenie pochwy nie jest jedynym objawem – podobnie jak przy rzeżączce czy opryszczce narządów płciowych występują też charakterystyczne upławy czy ból przy oddawaniu moczu. Chlamydiozę może podejrzewać lekarz już po wykonaniu badania ginekologicznego, które wskazuje niepokojące symptomy – szyjka macicy jest obrzęknięta i przekrwiona. Jednak w tym wypadku objawy występują również u partnera. Więcej o chlamydii w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/chlamydioza. Inne przyczyny pieczenia pochwy to: zaburzenie równowagi hormonalnej oraz alergia (w tym na lateks w prezerwatywie). Nie wspominała Pani o tym, czy zabezpieczacie się Państwo prezerwatywą, a może to być ważny trop. W tym artykule więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-pochwy-przyczyny-leczenie. Niewątpliwie przypadłość, która Pani doskwiera powinna być zdiagnozowana przez ginekologa, zatem sugeruję rozważenie wizyty. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.