Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to mogą być objawy cukrzycy?

Witam serdecznie. Mam 34 lata. Chciałam zasięgnąć opinii lekarskiej dotyczącej objawów cukrzycy. Na początek dodam, że moja mama też choruje na cukrzycę i dostała ją po 30 roku życia. Moje niepokojące objawy to: potliwość, wzmożone pragnienie, bezsenność. Dodam, że robiłam sobie poziom glukozy na czczo na glukometrze i wynik to 115. Dodam, że bardzo rzadko jem słodycze. Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Opalanie a cukrzyca

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może się opalać? Jak promieniowanie słoneczne wpływa na tę chorobę? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zależności między opalaniem a cukrzycą.

Witam.

Opisane objawy mogą towarzyszyć cukrzycy, równie dobrze jednak wielu innym chorobom. Stężenie glukozy na czczo jednak jest podwyższone i stanowi wskazanie do przeprowadzenia doustnego testu tolerancji glukozy, w trakcie którego mierzone jest stężenie glukozy na czczo, następnie pacjent otrzymuje roztwór 75 g glukozy do wypicia i kolejny pomiar stężenia glukozy wykonuje się po 120 min od wypicia. Test wykonuje się w przychodniach rejonowych - proszę zatem zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy