Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłabienie organizmu i silne pragnienie

Witam. Gdy miałam ok. 13 lat, byłam badana w szpitalu pod kątem cukrzycy. Wynik był negatywny, a ponieważ sporadycznie miałam wyniki około 160 glukometrem, dlatego lekarz pierwszego kontaktu zalecił mi kupić glukometr i mierzyć. Teraz nie mierzyłam już wcale, ponieważ moje wyniki nie przekraczały 100, więc były idealne. Teraz mam 20 lat i ostatnio czuję się ospała, zmęczona, słaba, szybko się denerwuję, mam duże pragnienie i wczoraj zdarzyło mi się, że miałam wynik 178, później po ok. godzinie - 221. Wieczorem miałam już 120. Czy to możliwe, że mam cukrzycę? Na czczo około 115, chociaż zdarzy się też 130. Są dni, w których mam poziomy ok. 100 lub 80. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak wstrzykiwać insulinę?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie jedna z najczęściej występujących chorób. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z isntrukcją wstrzykiwania insuliny.

Witam!

Ewidentnie występują u Pani zaburzenia gospodarki cukrowej. Niestety, bardzo możliwe, że przyczyną jest cukrzyca. Na czczo poziom glukozy nie powinien przekraczać 100 mg/dl, a w pozostałych częściach dnia 200 mg/dl.

Aby potwierdzić cukrzycę, należy wykonać doustny test obciążenia glukozą. Polega na oznaczeniu stężenia glukozy na czczo, a następnie 2 godziny po wypiciu 75 g glukozy rozpuszczonej w wodzie. Stężenie cukru po 2 godzinach >=200 oznacza cukrzycę.

Aby rozpocząć odpowiednią diagnostykę, powinna się Pani udać do swojego lekarza rodzinnego.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy