Czy to mogą być objawy zatrucia?

Witam bardzo serdecznie! Wstałem dzisiaj rano i po kilku godzinach poczułem silny ból głowy tak w przedniej części po prawej stronie, wypiłem mięte myśląc ze mi pomoże, jednak po kilkunastu minutach zaczęło mi sie zbierac na wymioty, chęć na wypróżnienie, miałem dreszcze i ogólnie poczułem sie bardzo osłabiony, nie mogę potwierdzić zawrotów głowy ale chyba ich nie miałem, myślałem ze się zatrułem miętą, źle ją przygotowałem czy coś takiego więc co chwile latałem do łazienki myśląc ze zaraz się porzygam, jednak nic z tego, to tylko było takie uczucie, próbowałem wymusić na sobie wymioty żeby wyrzucić z siebie miętę ale to tez nic nie dało, troche minie czasu zanim trafie do lekarza, Więc tutaj moje pytanie, czy objawy były spowodowane bólem głowy czy miętą?, lub czy sam to sobie zrobiłem kiedy organizm połączył ból z głowy z wypiciem mięty? Czuje ze juz powoli efekty ustają i pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przydarzyło, nie wiem czy to zatrucie czy to ból głowy czy coś innego, ale nie polecam nikomu coś takiego eh jak przykladam reke do czoła to czuje jakbym miał gorączkę ale sprawdzałem i nie mam podwyższonej temperatury

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przyczyn reakcji Pana żołądka może być wiele. Ból głowy, który towarzyszył Panu od rana, mógł wskazywać na osłabienie organizmu (także w układzie pokarmowym) lub też na lekkie przeziębienie. Wypicie mięty mogło wywołać nieprzyjemne doznania, z kolei chęć wymiotów być może jest przyczyną wystąpienia drgawek. W takich sytuacjach należy dokładnie obserwować swoje reakcje, a następnie skonsultować je z lekarzem pierwszego kontaktu.

W czasie, gdy wróci Pan do pełni sił, warto ponownie napić się mięty i sprawdzić, czy opisany przez Pana epizod był jednorazowy, czy też silna niechęć do zioła będzie się utrzymywać. Warto być w zgodzie z własnym ciałem i dbać o niego, by sytuacje opisywane przez Pana zdarzały się wyłącznie sporadycznie.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami, które zostały zadane w naszym serwisie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-skutki-moze-miec-zjedzenie-nieswiezej-parowki-przez-5-letnie-dziecko,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/z-czym-dokladnie-moge-powiazac-takie-objawy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-herbata-mietowa-moze-byc-przyczyna-wysypki-na-calym-ciele-u-5-letniego-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.