Czy to mogło być poronienie?

Witam Mam 26 lat. Stosuję antykoncepcję hormonalną - plastry E....(8 miesięcy miecięcy). Po 7-dniowej przerwie nie przykleiłam kolejnego plastra, przestałam stosować antykoncepcję, gdyż z moim narzeczonym staramy sie o dziecko. W pierwszym tygodniu od czasu nie przyklejenia plasterka u mnie pojawiło się krwawienie (jasna krew przez 2 dni, myślałam, że może doszło do zapłodnienia, ale po kochaniu się z narzeczonym znów w 2 tygodniu (był alkohol - czerwone wino) pojawiło się krwawienie, ale bardzo podobne do miesiączki, dosyć obfite, nie wiem, czy to okres czy poronienie ( ból brzucha i biegunka), bo spodziewałam się go za ok tydzień. Proszę o fachową odpowiedz, co jest z moim organizmem, czy to może było poronienie wczesne, czy poprostu miesiączka pojawiła się tydzień wcześniej, a jej przyczyną jest odstawienie plastrów? Jeszcze mam pytanie w jakim okresie można się starać o bezpieczną ciążę po odstawieniu plastrów? Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli chodzi o kwawienie w pierwszym tygodniu, to najprawdopodobniej wystapiło krwawienie z odstawienia.Ustalenie przyczyny krwawienia w drugim tygodniu, które wystąpiło po stosunku wymagałoby przeprowadzenia badania ginekologicznego oraz badania usg. Wyniki tych badań pomocne będą także w podjęciu decyzji o rozpoczeciu starań o dziecko. Zabrakło mi także informacji o terminie i wyniku ostatniej cytologii.