Z czego może wynikać taka sytuacja podczas stosowania plastrów?

Dzień dobry, Mam 19 lat, od października stosuje plastry antykoncepcyjne evra. Na początku wszystko było okej, nic nie wzbudziło niepokoju. W styczniu dostałam okres/krwawienia punktualnie według cyklu, jednak byłam wtedy w trakcie stosowania 3 plastra (2-3dni od przyklejenia 3 plastra). Teraz taka sytuacja się powtórzyła, jestem świeżo po przyklejeniu 3 plastra (przykleiłam go w poniedziałek a jest środa), według cyklu powinnam mieć dzisiaj okres, jednak mam plaster, a krwawienie z odstawienia powinnam mieć w przyszłym tygodniu. O co może chodzić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienia lub plamienia w środku cyklu mogą występować w pierwszych miesiącach stosowania plastrów antykoncepcyjnych. Są one związane z okresem adaptacyjnym, ponieważ organizm musi się przyzwyczaić do dawki hormonów.

Krwawienie może być także oznaką pewnych nieprawidłowości, dlatego zachęcamy Panią do wizyty u ginekologa. Proszę opowiedzieć mu o wcześniejszych krwawieniach i jeśli nie zauważy on niczego niepokojącego, to najprawdopodobniej będzie to oznaczało skutek uboczny tej formy antykoncepcji.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-ze-skrzepami-po-naklejeniu-trzeciego-plastra-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-plastrach-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-plastrach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.