Czy to mogło spowodować kaszel?

Witam mam problem od kilku dni mam suchy kaszel i dziś lekkie pieczenie w klatce żadnych innych objawów i mam problem czy to może mieć związek z tym ze kilka dni temu kupiliśmy od kogoś łóżko które bylo mocno zagrzybione po 2 dniach wyrzucilismy je ze względu właśnie na zdrowie czy to może byc przyczyna kaszlu i złego samopoczucia? Nigdy wcześniej nie mialam alergi ani kaszlu jeszcze muslo przychodzą o koronawirusie proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno ocenić jednoznacznie, czy grzyb w materacu mógł spowodować u Pani takie dolegliwości. Rzeczywiście grzyby bardzo często stanowią podłoże chorób alergicznych, jak chociażby astmy oskrzelowej. Między innymi grzyby z rodzaju Cladosporium lub alternaria mogą powodować przykre dolegliwości ze strony układu oddechowego. Więcej na ten temat może Pani przeczytać w artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/cladosporium-czym-jest-czynniki-ryzyka-objawy-alergii-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/te-ziola-pomoga-ci-usunac-grzyby-z-organizmu. Jeżeli złe samopoczucie będzie się utrzymywać, być może warto skontaktować się z poradnią lekarza rodzinnego, który w razie takiej konieczności zaordynuje leki łagodzące objawy alergii. W przyszłości, jeśli podobne problemy pojawią się ponownie, proszę rozważyć wizytę u alergologa i wykonać odpowiednie testy, by potwierdzić bądź wykluczyć alergię. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.