Czy to może być nadczynność, czy niedoczynność tarczycy?
Witam serdecznie! Miałam robione usg tętnic szyjnych i wykazało mi zmiany tarczycowe (przez przypadek, bo doppler był robiony w zupełnie innym celu). Radiolog zlecił badania hormonów tarczycy i stwierdził oglądając, że bardzo nieciekawie sytuacja wygląda. Trochę jestem zaniepokojona, bo nigdy z tarczyca nie miałam nic wspólnego, ani nikt z mojej rodziny również. Objawów nie mam żadnych - tak mi się wydaje. Jak to ugryźć? Co to może być? Jak się leczy? Czy to może być nadczynność, czy niedoczynność? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
W pytaniu nie wspomniano ani słowem jakie zmiany opisano w badaniu. Z tego powodu absolutnie nie jest możliwa ocena wspomnianych zmian. Ogólnie wspomnieć należny iż zmiany widoczne w badaniu ultrasonograficznym mogą wiązać się z zaburzeniami czynności tarczycy - zarówno nad - jak i niedoczynnością, ale przebiegać również bez tych zaburzeń. Mogą mieć charakter nowotworowy złośliwy lub łagodny.
Konieczna konsultacja endokrynologiczna.
Pozdrawiam