Czy to może być nasilenie astmy?

Witam, Mam 27 lat i mam astmę alergiczną spowodowana głównie pyłkami i zwierzętami. Od jakiegoś czasu mam małego jamnika, natomiast na niego nie jestem uczulona. Inhalatory stosuję raczej rzadko - może raz na tydzień lub dwa. Ostatnio zamieszkałam w mieszkaniu gdzie jest pies - labrador i zauważyłam, że muszę używać inhalatorów codziennie, mam zadyszkę (nawet jak się nie ruszam, jak mówię) i jak np. przejdę 10 metrów lub wstanę to mam wyraźnie przyspieszoną akcję serca. Mam wrażenie jakby coś mi siedziało na klatce piersiowej. Również mam cały czas lekko przytkany nos i często pieką mnie oczy. Czy może być to nasilenie astmy? Czy powinnam zgłosić się do lekarza, bo mogą być to problemy z sercem? Dziękuję z góry za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pani objawy mogą wskazywać na zaostrzenie dotychczasowej choroby. Świadczyć o tym mogą problemy z układem oddechowym, zaczerwienione oczy oraz nieżyt nosa. Być może w obecnym miejscu zamieszkania występuje większa ilość sierści na którą ma Pani uczulenie.  Nie można wykluczyć działania innego alergenu.
Powinna Pani skonsultować swój problem z lekarzem. Podczas badania będzie można wykluczyć również ewentualne problemy z układem krążenia.