Czy to może być nawrót przepukliny?

Witam. Miesiac temu mialam operacje przepukliny pepkowej (uwieznietej) laparoskopowa bez uzycia siatki. Okazalo sie ze uwieznietym elementem byl kawalek tluszczu. Jestem osoba szczupla. Przez miesiac chodzilam w pasie brzusznym. Niestety podczas kontroli okazalo sie ze twarde zgrubienie ktorego nie dotykalam (powstale w miejscu w kt wczesniej byla przepuklina) jest bolesne. Boje sie ze to nawrot przepukliny ale lekarz powiedzial ze "moze" to plyn i nie nalezy panikowac. Co robic?

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami chirurga i na razie obserwować zmianę.
Pozdrawiam