Czy to może być przyczyną choroby psychicznej?

Witam. Mam podejrzenie depresji dwubiegunowej byłam w szpitalu a lekarz rodzinny wysłał mnie na badania tarczycy oto wyniki ft0,84 do [0,93-1,7] tsh 3,670(0,27-4,2) co wskazuje wynik dodam że przed szpitalem a trafiłam 6 grudnia nie miałam dwa miesiące okresu mogłam zauważyć zmiany skórne na łokciach a atak był niespodziewany nic na depresję się nie zapowiadało cwiczylam chodziłam na siłownię dużo schudłam byłam szczęśliwa. Czy to może być przyczyną choroby psychicznej i czy bd musiała to leczyć

Dzień Dobry Pani,

Nie jest możliwe rozpoznanie medyczne, bez konsultacji lekarskiej i psychologicznej osobistej, dlatego też proszę podjąć kroki celem wyjaśnienia wątpliwości.

Życzę Pani dobrych wieści,
Irena Mielnik-Madej

Procedury przewidują, że najpierw należy wykluczyć inne (somatyczne) podłoże objawów- stąd szerokie badania i diagnostyka. Jeśli lekarze będą pewni, że objawy nie wynikają z zaburzeń np hormonalnych, endokrynologicznych czy innych, skierują na diagnostykę psychologiczną i psychoterapię.
Opisane objawy i sytuacje, mogą, ale nie muszą wskazywać na zaburzenia o podłożu psychicznym. Dlatego zachęcam do dalszej, szczegółowej diagnostyki, a dalej do odpowiedniego podjęcia leczenia (lekarze pokierują).

Witam serdecznie, przyczynę choroby psychicznej bywa najczęściej chroniczny
stres negatywny o podwyższonym natężeniu, przeżycia traumatyczne, przewlekła choroba organiczna, używanie narkotyków, dopalaczy, alkoholu niektórych medykamentów itp.itd.
Naturalnie chorobę psychiczną trzeba leczyć i to zawsze jak najszybciej. Choroby psychiczne są na ogół przewlekłe, ciężkie, często niebezpieczne dla życia.
radziłbym jednak skonsultować się z psychoterapeutą.
Ewentualnie także z endokrynologiem, bowiem FT4 jest minimalnie za niski.
Nic nie napisała Pani o tym jakie miała inne objawy. Przecież na podstawie zmian skórmych na łokciach i brak okresu nie są żadną podstawą do zdiagnozowania depresji
( poza tym depresja dwubiegunowa to dziwna nazwa, której się już raczej nie stosuje)
Proszę poczytać mojego bloga
Pozdrawiam