Leczenie nerwicy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Cieszę się, że w doświadczeniu trudności psychicznych znalazł Pan siłę i odwagę, by poszukać pomocy. Rozumiem, że diagnoza jest na to dowodem.

Nie ma takiej jednostki chorobowej jak „choroba psychiczna”. Jest to pojęcie ogólne. Odnosi się do grupy chorób tak samo, jak użylibyśmy określenia „choroby serca” do grupy chorób, czy zaburzeń w pracy serca. Specyfiką choroby psychicznej jest jej wpływ na samoocenę, myślenie, zachowanie i relacje z ludźmi. Diagnoza jest stawiana według kryteriów, które podlegają standaryzacji.

Choroby psychiczne możemy zróżnicować ze względu na różne rodzaje objawów i stopnie ich nasilenia. Możemy tu wymienić depresję, zaburzenia lękowe, chorobę afektywną dwubiegunową, schizofrenię, zaburzenia osobowości i żywienia. Najczęściej spotykane to zaburzenia depresyjne i lękowe.

Większość chorób psychicznych udaje się pozytywnie leczyć przy pomocy farmakoterapii oraz psychoterapii. Często skutecznie jest stosować jednocześnie oba typy leczenia. Dlatego proszę się nie poddawać i ustalić z lekarzem odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam ciepło.W poniższym artykule znajdzie Pan kilka słów na temat chorób psychicznych:

https://portal.abczdrowie.pl/po-czym-rozpoznac-chorobe-psychiczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty