Czy to może być stwardnienie rozsiane albo inna choroba autoimmunologiczna?

Dzień dobry Moje objawy są następujące: osłabienie siły mięśni kończyn dolnych i górnych, przewlekłe zmęczenie, problemy z przełykaniem, męczenie się podczas przeżuwania, uczucie stawania na gardle i dławienia. Mrowienie w kręgosłupie, duszności i uczucie niemożności wzięcia głębszego oddechu. Problemy z utrzymaniem równowagi. Miałam robione ekg, morfologię, byłam w szpitalu po omdleniu badania nie wykazały żadnych odchyleń. Tarczyca również w porządku. Czy to może być stwardnienie rozsiane albo inna choroba autoimmunologiczna? Wizytę u neurloga mam diopiero za 3 tygodnie. Czy może to być spowodowane silnym stresem/nerwicą? Za tydzień idę także na pierwszą wizytę u psychoterapeuty. Proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Przyczyn Pani objawów może być wiele, również choroba autoimmunologiczna, czy przyczyny psychogenne. Trudno na ten moment coś więcej powiedzieć. Dobrze, że ma Pani zaplanowaną wizytę u neurologa. Psychoterapeuta też z pewnością nie zaszkodzi. Pozdrawiam!