Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być stwardnienie rozsiane albo inna choroba autoimmunologiczna?

Dzień dobry Moje objawy są następujące: osłabienie siły mięśni kończyn dolnych i górnych, przewlekłe zmęczenie, problemy z przełykaniem, męczenie się podczas przeżuwania, uczucie stawania na gardle i dławienia. Mrowienie w kręgosłupie, duszności i uczucie niemożności wzięcia głębszego oddechu. Problemy z utrzymaniem równowagi. Miałam robione ekg, morfologię, byłam w szpitalu po omdleniu badania nie wykazały żadnych odchyleń. Tarczyca również w porządku. Czy to może być stwardnienie rozsiane albo inna choroba autoimmunologiczna? Wizytę u neurloga mam diopiero za 3 tygodnie. Czy może to być spowodowane silnym stresem/nerwicą? Za tydzień idę także na pierwszą wizytę u psychoterapeuty. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Przyczyn Pani objawów może być wiele, również choroba autoimmunologiczna, czy przyczyny psychogenne. Trudno na ten moment coś więcej powiedzieć. Dobrze, że ma Pani zaplanowaną wizytę u neurologa. Psychoterapeuta też z pewnością nie zaszkodzi. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy