Czy to może mieć jakiś związek z hormonami?
Witam, Od dwóch tygodni zauważyłam, że jedna, a czasami dwie brodawki sutkowe robią się sine, czasami wracają do swojego naturalnego kolor. Jestem w trakcie miesiączki, czy to może mieć jakiś związek z hormonami ? Byłam na badaniu usg piersi od razu kiedy to zauważyłam , badanie wyszło idealnie , w takim razie do jakiego lekarza się z tym zgłosić ?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
brodawki sutkowe mogą zmienić swój kolor z kilku powodów, wśród nich wyróżnić możemy urazy mechaniczne (stłuczenia, uderzenie, ucisk spowodowany źle dobranym biustonoszem), nowotwór sutka, zmiany temperatury (w chłodniejszej zazwyczaj są sinawe), infekcje bakteryjne/grzybicze, którym może towarzyszyć ból, świąd.
Oczywiście kolor brodawek może ulec zmianie także z powodu wahań poziomu hormonów, które pojawiają się w podczas menstruacji czy ciąży, dlatego właśnie w tym momencie mogła Pani zauważyć to zjawisko, które jest całkiem normalne.
Zauważając zmiany w obrębie piersi, zazwyczaj zaleca się odbycie wizyty u lekarza ginekologa, który ewentualnie zleci wykonanie dodatkowych badań, jednak jeżeli USG wyszło u Pani prawidłowo, najprawdopodobniej nie istnieją powody do zmartwień.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-brodawki-piersi
https://portal.abczdrowie.pl/wyciek-z-brodawki
https://portal.abczdrowie.pl/gruczoly-montgomery-ego
https://portal.abczdrowie.pl/sutek https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-piersi
https://portal.abczdrowie.pl/zmiany-lagodne-w-piersiach