Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może mieć jakiś związek z nerkami?

Witam Dopadł mnie dziś strasznie mocny ból w ledźwich po lewej stronie. Jest naprawdę mocny, nasila sie przy dotknięciu tego miejsca. Czy to wynik np zlej postawy ciała czy może mieć to jakiś związek z nerkami? Jestem wystraszona, wcześniej nie miałam żadnych objawów jednak ten ból jest na tyle silny i wystąpił tak nagle, że zaczęłam się bać. Dodam, że 3 tyg temu miałam robione ogólne wyniki krwi i moczu, wszystko w normie.
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dolegliwości bólowe lędźwi mogą mieć wiele przyczyn, począwszy od wymienionej przez Panią nieprawidłowej postawy czy siedzącego trybu życia po jednostki chorobowe.

Ból pleców po lewej stronie odczuwany w odcinku lędźwiowym może wynikać z urazu, przeciążenia lub wady postawy. Może też świadczyć o chorobach nerek, takich jak kamica nerkowa czy odmiedniczkowe zapalenie nerek.

W przypadku kamicy najbardziej charakterystycznym objawem jest tzw. kolka nerkowa. Atak kolki charakteryzuje się bardzo silnym bólem w okolicy lędźwiowej, który może promieniować w dół. Towarzyszą mu wzdęcia, nudności, wymioty, bolesne parcie na mocz, czasem również gorączka. Ból jest trudny do wytrzymania i wymaga przyjęcia leków przeciwbólowych i rozkurczowych.

Ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek daje podobne objawy: nagły, silny ból w okolicy odcinka lędźwiowego (może być dwustronny), podwyższona temperatura, bóle brzucha, wymioty, nudności, częsta potrzeba oddawania moczu i towarzyszące temu pieczenie lub ból.

W związku z powyższym proszę niezwłocznie udać się do lekarza, aby wykonać badania i zlokalizować źródło problemu.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Oto jedno z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bardzo-silny-bol-z-lewej-strony-plecow-w-dolnej-partii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy