Czy to może oznaczać niedokrwistość, anemię?

Witam, ostatnimi czasy jestem zmęczona, nic mi się nie chce, jakbym mogła to bym cały czas spała. Jestem blada na twarzy, strasznie wypadają mi włosy, łamliwe paznokcie mam. Do tego mam problemy z koncentracją, jestem nerwowa. Mam niedoczynnosc tarczycy. Robiłam badania i wszystko jest w porządku po za jednym: ferrytyną . Mój wynik to 19 ( norma od 13 do 150/200 ug/l. Czy to może oznaczać niedokrwistość, anemię?

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy wskazują na stan obniżonego nastroju.
Myślę, ze mogłaby być Pani pomocna taka zwyczajna rozmowa z psychologiem, do której Panią serdecznie zachęcam

Aby wykluczyć niedokrwistość, wskazana byłaby morfologia krwi z oznaczeniem poziomu żelaza.

Życzę Pani radości i pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Szanowna Pani,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka i ukierunkowane leczenie, niedokrwistość, anemię bada się na podstawie morfologi z rozmazem oraz wymagana jest konsultacja u lekarza rodzinnego. Ferrytyna odpowiada za magazynowanie żelaza w organizmie, niski poziom może wskazywać na niedokrwistość z niedoboru żelaza. Ferrytyna, jak i Biotyna magazynowane są w wątrobie, ta druga wskazuje na niedobór witamin z gr B, B7=witamina H=Biotyna, która wskazuje na niedostateczne odżywienie komórek, obserwuje się wypadanie włosów, kruchość paznokci, może mieć wpływ na wygląd skóry i ogólnie na samopoczucie, ponieważ pełni rolę przenośnika dwutlenku węgla w różnych procesach przemiany materii.

Pozdrawiam serdecznie