Czy to może powodować trachykardię?

Witam mam pytanie odnośnie wyniku badania echa serca a dokładnie o płatek przedni pogrubialy czy przy tym może pojawiać się tachykardia mimo przyjmowania leków Wymiar jam serca Lewa komora skurcz 28 rozk 45 lewy przeds szer 32 IVS rozkurcz 8 skurcz 12 prawa komora 26 tył rozkurcz 8 skurcz 12 Zastawka mitralna opis płatek przedni pogrubialy fala zwrotną ślad V maks 1.0 m/s grad sred 1.4 Zastawka aortalna opis prawidłowa, Tav fala zwrotną nieobecna V maks 1,2m/s grad maks 6.00 Zastawka trójdzielna fala zwrotną ślad V maks 0.5 m/s grad maks 1.00 Zastawka płucna fala zwrotną nieobecna V maks 0.8 m/s grad maks 3.0 mmhg Acct 110.ms Osierdzie bez cech płynu Kurczliwość prawidlowac Ef frakcja wyrzutowa 65.0 tapse 24

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani profilaktyczne badanie serca.

Nie wspomniała Pani jednak, czy występują pewne choroby przewlekłe, a także, czy przyjmowane są na stałe jakieś leki. Istotnym jest również, czy oprócz tachykardii, obecne są inne dolegliwości, jak duszność, szybkie męczenie się, potliwość, czy bóle w klatce piersiowej.

Istnieje małe prawdopodobieństwo, że tachykardia jest bezpośrednio związana z morfologią serca. Przyczyn takiego stanu może być wiele, a należą do nich, między innymi występowanie chorób takich jak: insulinooporność, cukrzyca, schorzenia tarczycy, czy nerwica lękowa, a także picie dużych ilości kawy i herbaty, czy spożywanie alkoholu. Bardzo często podłoże emocjonalne, zmęczenie, czy przewlekły stres wpływają na pracę serca.

Tachykardię, czyli częstoskurcz jest chorobą serca, wymagającą stałego leczenie i regularnego monitorowania.

Ze względu na odległość, bardzo trudno jest ocenić Pani aktualny stan zdrowia. Zalecamy Pani konsultację z lekarzem kardiologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Prawdopodobnie będzie potrzeba wykonania badania EKG holtera całodobowego. Dopiero taka diagnostyka będzie mogła wskazać całościowy obraz pracy serca.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tachykardia

https://zdrowie.parenting.pl/tachykardia

https://portal.abczdrowie.pl/badania-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.