Czy przewlekłe zapalenie migdałków może mieć jakiś wpływ na serce?

Witam, mam 28 lat, kobieta wykonałam echo serca a oto wynik: ZASTAWKA AORTALNA: trójpłatkowa, płatki cienkie. Pierścień 20 mm separacja 18 mm V max 1,34 m/sek gradient maksymalny: 7,1 mm Hg, gradient średni: 3,1 mmHg Aorta wstępująca: 26 mm f zwrotna: nieobecna. ZASTAWKA MITRALNA: płatki cienkie. Gradient maksymalny 5,0 mmHg, gradient średni: 1,3 mmHg Fala zwrotna: ekscentryczna lagoda E/A 2,35 E’ 14 cm/sek E/E’ 7,74 ZASTAWKA TRÓJDZIELNA: płatki cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna. Gradient maksymalny fali zwrotnej 18 mmHg ZASTAWKA PŁUCNA: V max 0,91 m/sek Gradient maksymalny: 3,34 mmHg Act 170 msek FRAKCJA WYRZUTOWA: 70% Wnioski :aorta wstępująca nieposzerzona. Prawidłowa grubość oraz kurczliwość odcinkowa i całkowita mięśnia lewej komory. Prawidłowa funkcja rozkurczowa lewej komory. Przedni płatek mitralny cienki 33 mm, wypadanie segmentu A2 przedniego płatka z łagodna, ekscentryczna falą zwrotną do lewego przedsionka. Osierdzie prawidłowe. Mam bóle w klatce piersiowej, arytmię serca oraz tachykardie. Czy te objawy które mam spowodowane są ta łagodna fala zwrotna ? Czy ta wada która mam mogła być spowodowana częstymi anginami które miałam jako dziecko ? Czy powinnam rozważyć wycięcie migdałków? Czy przewlekłe zapalenie migdałków może mieć jakiś wpływ na serce ? Czy tym wynikiem powinnam się martwić ? Co jaki czas powinnam robić badanie echo serca ? Z góry dziękuje serdecznie za odpowiedz

Migdałki podniebienne potrzebne są człowiekowi do siódmego roku życia. Potem mogą już tylko mogą szkodzić czego następnym przykładem jest Pani historia z chorobą serca. Jest kompletną bzdurą opinia że migdałki stanowią jakąś ochronę, zaporę przed infekcjami a co tragiczniejsze że tą bzdurę powtarzają niekumaci niektórzy lekarze. anginy zrobiły krzywdę Twojemu sercu. to już się nie cofnie. ale żeby nie pogłębiać uszkodzenia serca usuń te migdałki.