Czy to możliwe, że dwa wykonane testy mogą się mylić?

Witam,
wczoraj robiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny wynik, dla pewności powtórzyłam test i wyszedł również pozytywnie. Dziś udałam się do lekarza, by się upewnić, lekarz przekazał mi informację, że testy czasami się mylą. Czy to możliwe, że dwa wykonane testy mogą się mylić?
Oprócz tego ginekolog wysłał mnie do lekarza rodzinnego, co ja mam myśleć teraz, proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Czasami testy rzeczywiście się mylą, ale prawdopodobieństwo wyniku fałszywie dodatniego u aktywnej seksualnie kobiety w wieku rozrodczym jest o wiele mniejsze niż prawdopodobieństwo ciąży. Ok. 2 tygodnie po terminie miesiączki można wykonać USG. Pęcherzyk widoczny w jamie macicy potwierdza rozpoznanie ciąży, choć czasami zdarza się, że zarodek samoistnie zatrzyma się w rozwoju, ponieważ do końca 13 tygodnia prawdopodobieństwo poronienia jest duże.