Czy to możliwe że przesunął mi się dysk?

Witam, Jakieś 6miesięcy temu miałem ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, minął po około 2tygodniach. 4tygodnie temu zrobiłem coś źle i ból powrócił, teraz już jest w miarę ok, bo mogę siedzieć i normalnie chodzić. Teraz zaczyna się piąty tydzień a nie jestem w pełni zdrowy, unosząc lewą nogę albo opierając ją na wysokości i naciskając na podłoże odczuwam ból przy kręgosłupie w odcinku lędźwiowym z lewej strony. Niestety trudno dostać się teraz do lekarza... nawet kilka miesięcy temu gdy chciałem się zarejestrować do neurologa to nie było terminu i mówiono żebym próbował za kilka miesięcy. Teraz planuje wyjazd za granicę do pracy, trochę się boję tego kręgosłupa. Czy to możliwe że przesunął mi się dysk? Czy w ciągu kolejnych 2tyg jest szansa że wyzdrowieje w 100%? Jestem silny, plecy mam silne. Jakie ćwiczenia pomogłyby mi nastawić kręgosłup?

Witam! Aby się wypowiedzieć czy powstała dyskopatia konieczne są badania obrazowe TK lub MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa lub nawet RTG tego odcinka. Jeżeli nie ma wolnych terminów do neurologa, ortopedy lub neurochirurga to pozostają gabinety prywatne. Dolegliwości tego typu czasem nawracają. Jeżeli idzie o ćwiczenia to najlepiej skontaktować się z rehabilitantem. Powodzenia W. Łuczkowski.