Czy to możliwe, żeby w ciągu 2-3 miesięcy zachorować na niedoczynność tarczycy?

Jestem w 10 tc, 2 miesiące przed poczęciem mój wynik TSH wynosił 1,9 obecnie wynosi 3,94. Czy to możliwe żeby w ciągu 2-3 miesięcy zachorować za niedoczynność tarczycy, dodam, że nigdy nie miałam z nią problemów. Od kilku dni przyjmuję Euthyrox 50, od początku ciąży Pregna plus zawierającą jod. Co powinnam teraz zrobić ?

Dzień dobry,

proszę skontaktować się z endokrynologiem, a profilaktycznie przed badaniem może Pani powtórzyć badanie TSH. Wynik mógł ulec zmianie, a taki poziom hormonu w ciąży nie jest wskazany.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga