Czy odstawienie jodu przy niedoczynności jest wskazane?

Witam, obecnie jestem w 17 tygodniu ciąży. W czasie badań wyszła niedoczynność tarczycy tsh wynik 3.99. Endokrynolog przepisała euthyrox 25, kazała odstawić suplement dla kobiet w ciąży z jodem oraz ograniczyć spożywanie ryb. Czy aby napewno odstawienie jodu przy niedoczynnosci jest wskazane? Mam spore wątpliwości co do tego. Rozważam konsultacje u innego endokrynologa

Dzień dobry,

należy przestrzegać dziennej zalecanej dawki dla kobiet w ciąży. Należy zdecydowanie uważać na przedawkowanie. Uważam, że dobrym rozwiązaniem będzie kontakt z innym endokrynologiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga