Czy to normalne przy braniu mniejszej dawki hormonu?

Witam. Od 4lat stosuje antykoncepcje w celu zwalczania Hiperandrogenizmu. Pierwsze tabletki, które mi przepisno to Diana35, po których dostałam trądziku ropowiczego na dekolcie,ramionach plecach oraz twarzy. Dodatkowo przez 3 miesiące ciągłe bóle głowy. Zmieniłam tabletki na Yasmin po których, miałam dolegliwości żołądkowe. Następnie przez dłuzszy okres ( 1 ,5roku)stosowałam Atywia przy której nie doskwierały mi problemy skórne ani bóle głowy, z kolei zaczęła zatrzymywać mi się woda w organizmie, spadek libido oraz zaczęły pojawiać się wypryski po około roku stosowania. Pani doktor zaleciła stosować Microgynon21. Jestem w trakcie 3 miesiąca brania blistra jednak od 2 blistra mam boleści głowy, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, łzawią mi oczy oraz pogorszył sie stan cery na czole i brodzie. Czy to normalne przy braniu mniejszej dawki hormonu? Czy powinnam stosować antykoncepcje z innym środkiem np drospirenonem?I czy schodzenie z wyższej dawki hormonów na niższe powoduje mniejsze skutki uboczne podczas odstawienia?

Dzień dobry,

Opisane przez Panią dolegliwości zalecam skonsultować z lekarzem rodzinnym, który przekieruje Panią do odpowiedniego specjalisty, aby wyeliminować te dolegliwości.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej

Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl