Czy to normalne u kobiet w ciąży, że zmienia im się charakter?

Witam,
zostanę młodym tatusiem. Mam 19 lat, moja dziewczyna tak samo, niestety wpadliśmy. Moja dziewczyna jest teraz bardzo nerwowa i złośliwa. Kłóci się o byle co i ciągle się denerwuje. Nie wiem, co mam myśleć.
Wiem, że to moja wina, że jest w ciąży i może ma mi za złe, i pewno myśli, że chciałem tego. Ale to nieprawda. Przyzwyczaiłem się do tego, że cały czas jest zła. Czy to, że się zmieniła i jest poddenerwowana, będzie miało konsekwencje w dalszej ciąży? No i oczywiście, czy moja kobieta wróci do stanu takiego, jak była przed ciążą?
Moja dziewczyna jest już w 13 tyg. ciąży.
Z góry dziękuję,
Sławek

Witam serdecznie,
ciąża powoduje w organizmie kobiety bardzo dużo zmian. Przed wszystkim są to zmiany hormonalne, które wpływają na nastrój. Dlatego powinien Pan mieć dużo wyrozumiałości dla partnerki. W miarę upływu czasu wahania nastroju powinny być mniejsze.
Oczywiście stres ma niekorzystny wpływ na dziecko. Dlatego partnerka powinna mieć jak najwięcej spokoju.
Pozdrawiam