Czy 8 partnerów seksualnych to dużo?

Witam Moja dziewczyna miala przede mna 8 partnerów seksualnych .czy to stosunkowo dużo?tłumaczyła mi że zebrała o milosc seksem (wychowywala się bez ojca)nie wiem co o tym myslec...

Dzień dobry.

Nie jest ważne, ilu partnerów seksualnych miała Pana partnerka. Jak rozumiem, należy to do przeszłości. Pytanie ważniejsze brzmi: z jakiego powodu ilość partnerów w przeszłości partnerki ma dla Pana jakiekolwiek znaczenie?

Pozdrawiam.

Witam Pana
Nie pisze Pan ile Pana partnerka ma lat, czy te 8 partnerów to 8 długich związków, czy przelotne i krótkie znajomości. Jest to ważne dlatego że im kobieta czy mężczyzna starszy tym więcej miał / miała partenerów. Myslę że nie liczy się w tym momencie ilość ale to o jakim seksie mówimy, czy szybkim po kilkudniowej znajomości czy opartym na miłości, relacji i bliskości. Istotniejsze jest to jak się buduje relację z drugą osobą niż to ile miało się partnerów, aczkolwiek rozumiem że dla Pana ta liczba ma znaczenie
Anna Suligowska

Witam. Statystycznie w Polsce mamy 5 partnerów seksualnych, a np.w Czechach 10. Ważne jest jak Pan się z tą informacją czuje? Co Pana zaniepokoiło? Co warto wyjaśnić? Mówić prawdę czy nie? Na czym polega zaufanie do partnera?

Witam,

ilosć partnerów seksualnych to niezwykle trudne zagadneinie. Nie można bazować jedynie na ich liczbie. Przede wszystkim liczy się więź jaką miało się z tymi osobami. Jeśli Pana partnerka była w trudnej sytuacji psychicznej i emocjonalnej, to najprawdopodobniej nie korzystała z sexu dla przyjemności i satysfakcji, ale dla zaspokojenia potrzeb takich jak poczucie bezpieczeństwa, tęsknota. Być może wtedy potrzebowała bardziej wsparcia i zaangażowania ze strony partnera.

Myślę, że bardziej problematyczną kwestią jest, to dlaczego dla Pana ta liczba ma takie znaczenie.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Mam wrażenie, że ma Pan problem z obsesyjnym myśleniem nt. seksualnej przeszłości partnerki. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, takie fisaksacje często są powodem lub objawem poważniejszych problemów psychicznych.