Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy 8 partnerów seksualnych to dużo?

Witam Moja dziewczyna miala przede mna 8 partnerów seksualnych .czy to stosunkowo dużo?tłumaczyła mi że zebrała o milosc seksem (wychowywala się bez ojca)nie wiem co o tym myslec...
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Dzień dobry.

Nie jest ważne, ilu partnerów seksualnych miała Pana partnerka. Jak rozumiem, należy to do przeszłości. Pytanie ważniejsze brzmi: z jakiego powodu ilość partnerów w przeszłości partnerki ma dla Pana jakiekolwiek znaczenie?

Pozdrawiam.

0

Witam Pana
Nie pisze Pan ile Pana partnerka ma lat, czy te 8 partnerów to 8 długich związków, czy przelotne i krótkie znajomości. Jest to ważne dlatego że im kobieta czy mężczyzna starszy tym więcej miał / miała partenerów. Myslę że nie liczy się w tym momencie ilość ale to o jakim seksie mówimy, czy szybkim po kilkudniowej znajomości czy opartym na miłości, relacji i bliskości. Istotniejsze jest to jak się buduje relację z drugą osobą niż to ile miało się partnerów, aczkolwiek rozumiem że dla Pana ta liczba ma znaczenie
Anna Suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0

Witam. Statystycznie w Polsce mamy 5 partnerów seksualnych, a np.w Czechach 10. Ważne jest jak Pan się z tą informacją czuje? Co Pana zaniepokoiło? Co warto wyjaśnić? Mówić prawdę czy nie? Na czym polega zaufanie do partnera?

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0

Witam,

ilosć partnerów seksualnych to niezwykle trudne zagadneinie. Nie można bazować jedynie na ich liczbie. Przede wszystkim liczy się więź jaką miało się z tymi osobami. Jeśli Pana partnerka była w trudnej sytuacji psychicznej i emocjonalnej, to najprawdopodobniej nie korzystała z sexu dla przyjemności i satysfakcji, ale dla zaspokojenia potrzeb takich jak poczucie bezpieczeństwa, tęsknota. Być może wtedy potrzebowała bardziej wsparcia i zaangażowania ze strony partnera.

Myślę, że bardziej problematyczną kwestią jest, to dlaczego dla Pana ta liczba ma takie znaczenie.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Psycholog, psychoterapeuta, trener.
0

Mam wrażenie, że ma Pan problem z obsesyjnym myśleniem nt. seksualnej przeszłości partnerki. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, takie fisaksacje często są powodem lub objawem poważniejszych problemów psychicznych.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy