Masturbacja pomimo udanego życia seksualnego

Masturbuję się mimo udanego życia seksualnego - co robić? Utrzymuję kontakty seksualne z partnerką od 8 miesięcy. Seks jest udany mimo problemów z moją wytrzymałością Ja bym mógł uprawiać seks kilka razy dziennie (czy to dłuższy czy tzw szybkie numerki). Moja dziewczyna nie ma aż takiego apetytu. Kiedy jesteśmy razem wszystko jest ok. Ale kiedy nie ma jej w pobliżu oddaje się masturbacji przy filmach porno. Ona mówi, że jest ok i że to normalne. Jak naprawdę jest? Czy powinienem się leczyć?

Czyli czy ma Pan kontrolę nad tą sferą życia, czy też nie.
Brak kontroli to uzależnienie.
Od Pana zależy co Pan z nim zrobi.
Trzeba sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie!
Jeśli jest trudność z odpowiedzią, jednego dnia wydaje sie tak, innego inaczej - to w takiej sytuacji wskazana byłaby wizyta u seksuologa psychologa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witam,
jeśli Państwa współżycie jest udane, zdaje się to nie być powodem do leczenia. Najprawdopodobniej jest to skutkiem różnych potrzeb seksualnych Pana i Pana partnerki, jeśli to nie zaburza Państwa relacji i współżycia nie ma się czym martwić. Pozdrawiam.