Wpływ masturbacji na zmiany skórne

Dzień Dobry, Mam 19Lat i od 5 lat nadmiernie się masturbuje..za każdym razem gdy to zrobie pojawia mi się trądzik na buzi.. moje pytanie jest takie czy masturbacja wpływa w jakiś sposób na twarz ? dlaczego pojawia mi się trądzik po masturbacja.. czy wzrost hormonów mają na to wpływ ? bardzo was prosze o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Masturbacja nie ma wpływu na stan skóry twarzy. W celu leczenia trądziku powinien Pan udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Jednak widziałbym skórę jako problem dla dermatologa.
Jeśli uważa Pan, że sie nadmiernie masturbuje ( nie podaje Pan nic więcej), to zapewne jest to nadmierny autoerotyzm.
Takie zachowania mogą być przeszkodą w nawiązywaniu zdrowych relacji z innymi.
Czy ma Pan kontrolę nad tą sferą życia?
Warto nad tym się zastanowić i wyciągnąć wnioski.
Pozdrawiam. JW