Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Masturbacja i zaburzenia erekcji

Witam od kilku lat się masturbuje i zauważyłem że czasami mi już nie chce stawać penis. Teraz nie masturbuje się od 4 dni ale nadal jest to samo, jutro chciałbym spotkać się z nowo poznaną partnerką i mamy uprawiać sex a nie wiem czy stanie mi penis(to będzie mój pierwszy raz) i mam pytanie czy lepiej odłożyć to spotkanie na później czy się spotkać i spróbować oraz czy jak zaprzestane masturbacji to penis znowu będzie mi stawał tak jak kiedyś?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Inicjacja seksualna to coś więcej, niż "uprawianie seksu".
Warto rozważyć, czy decyzja o niej nie jest zbyt "hypka", jeśli jest to dopiero "nowo poznana" Osoba.
Zdarzają się problemy przy inicjacji seksualnej, ale zwykle przejściowe, przemijające...
Zazwyczaj przebiega to pomyślniej, jeśli młodzi znają się dłużej i lepiej.
Stres sytuacyjny wtedy jest zwykle dużo mniejszy.
Oczywiście decyzja należy do Pana, do Was...
Warto dodać, że przy ewentualnym kontynuowaniu współżycia lepiej znacznie ograniczyć autoerotyzm (masturbację, pornografię). Korzystniej jest nie rozpraszać cennej energii...
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

W młodym wieku tego typu sytuacje mogą się zdarzyć. Stres, brak pewności siebie , inne .... Proponuję odstawić masturbację, poczekać , pewnie rozwiązanie przyjdzie samo. Jeżeli nie to proponuję wizytę u seksuologa.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy