Czy częste zmiany partnerów seksualnych są zaburzeniem?

Moja była dziewczyna chce do mnie wrócić. Ma 28 lat, jest naczycielką, miała szczęśliwe dzieciństwo. Jednak często zmienia partnerów. Wiem o co najmniej 40. Powiedziała mi, że się zmieniła i chce znowu ze mną być. Okazało się jednak, że w ostatnich kilkunastu miesiącach miała co najmniej 10 partnerów w tym na jedną noc (np. DJ z dyskoteki), ale głównie sex-układy na kilka tygodni/miesięcy z chłopakami poniżej jej poziomu, których się wstydzi. Chcę jej pomóc ale nie wiem czy ona ma problem?

Myślę,że może to być duży problem ,jeśli chce stworzyć stały związek. Nie wiemy jakie są motywy tak częstych zmian i potrzeb, Na pewno pomoc psychologa a jeszcze lepiej seksuologa mogłaby pomóc. Pozdrawiam

Witam, warto porozmawiać o tym z partnerką. Duża ilość partnerów to ryzykowny styl życia. Co jest bardziej niepokojące dla Pana, częstotliwość kontaktów seksualnych, czy liczba różnych partnerów i zmienność partnerki? Może mieć Pan wątpliwości co do stopnia zaangażowania w związek, stałości uczuciowej. Jeżeli martwi się Pan o partnerkę proszę z nią o tym porozmawiać. Częsta zmiana partnerów może być związana z uczuciem niepewności, problemami emocjonalnymi, potwierdzaniem własnej atrakcyjności, wysokimi potrzebami seksualnymi lub uzależnieniem od seksu. Przesyłam link do artykułu: http://psychiatria.mp.pl/uzaleznienia/73113,seksoholizm-uzaleznienie-od-seksu Możecie skorzystać z konsultacji z seksuologiem. Pozdrawiam