Czy to oznacza, że przyjmuję za dużo leków?

Biore od pół roku pregabalin 2x75 mg czyli rano i wieczorem i rano asertin 50 mg. Od kilku dni wieczorem po godzinie gdy wezmę pregabalin to zaczynam wymiotować. Czym to może być spowodowane,czy tych leków jest za dużo?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do leku Pregabalin można znaleźć informację, iż jednym z możliwych działań niepożądanych, jakie mogą pojawić się po zażyciu leku są właśnie wymioty. Częstotliwość występowania tych dolegliwości jest uznawana jako częsta – co oznacza, że może wystąpić u jednego na 10 pacjentów.

Równie często można zauważyć nudności, wzdęcia, suchość w jamie ustnej, wzmożony apetyt, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, problemy z równowagą, obrzęk ciała, drażliwość, bezsenność, ból gardła czy przyrost masy ciała. Najczęściej pacjenci przyjmujący lek Pregabalin narzekają jednak na senność, bóle głowy oraz zawroty głowy.

Wymioty, których Pani doświadcza nie oznaczają więc, że przyjmuje Pani za dużo leków, lecz najprawdopodobniej są jednym ze skutków ubocznych. Jeśli dolegliwość ta będzie utrzymywała się nadal, to warto porozmawiać ze swoim lekarzem o zmianie leku.

Więcej informacji o leku znaleźć można pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/pregabalina.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.