Czy to oznacza, że w przyszłości ja również stracę wzrok?

Witam, mam 24 lata i lekką krótkowzroczność. Mama ma bardzo dobry wzrok natomiast tata jest niewidomy (barwnikowe zwyrodnienie siatkówki - zaczęło się gdy był jeszcze dzieckiem). Dziadkowie oboje również byli niewidomi. Podobno jest to choroba genetyczna, czy to oznacza że w przyszłości ja również stracę wzrok? Jakie jest prawdopodobieństwo, że moje dzieci będą mieć problemy ze wzrokiem?

Witam.należy zrobić badania genetyczne bo w większości przypadków niewidome są osoby recesywne. RP ma różne sposoby dziedziczenia jsk również różne typy. Najprościej zbadać dno oka.czy źle Pani widzi w nocy? Pozdrawiam serdecznie