Czy to są zmiany nowotworowe?

Jestem od 8 lat pod kontrolą lekarza. Mam guzek o wym 14,6 x 6,9 x 11,5 TSH 1,63 obecny stan. 6 lat temu w biopsji wynik brzmiał - treść koloidowo krwista, skupienia monomorficznych tyreocytów bez cech atypii. Obraz nie wyklucza guza rozrostowego. 3 tygodnie temu w badaniu histopatologicznym wynik brzmi: Rozmazy zawierają treść krwistą, nieliczne leukocyty i grupy regularnych komorek pęcherzykowych. Następna wizyta u endokrynologa dopiero za miesiąc. Bardzo się denerwuję. Proszę o odpowiedź, czy to coś bardzo poważnego? Pozdrawiam, Małgorzta
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wyniki badań cytologicznych zmian w obrębie tarczycy przemawiają za łagodnym procesem. Aby dokładniej ocenić ich charakter potrzebowałabym informacji na temat obrazu zmian w badaniu ultrasonograficznym - czy rosną, jak są unaczynione, czy są otorbione itp. Bez tych informacji nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na zadane przez Panią pytania.

Proponowałabym ze spokojem udać się do endokrynologa w wyznaczonym terminie - jeśli byłaby to zmiana o charakterze złośliwym aktualnie obraz badania biopsyjnego byłby inny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.