Czy to tylko migdałki?

Witam. Jestem dziewczyną w wieku 21 lat nurtuje mnie pytanie na które nie dostaje odpowiedzi ;( zacznę od opisywania swoich objawów. Od jakiegoś czasu bolą mnie plecy w odcinku piersiowym, co noc stan podgorączkowy max: do 37,5 stopni, zaobserwowałam pocenie się nocy, nie jest to jakiś wielki pot ale plecy w odcinku piersiowym mam mokre nie jest to co noc ale się zdarza 3 razy na miesiąc albo jakoś tak, oprócz tego mam anemie z braku żelaza i OB 70 właśnie to OB mnie niepokoi dodam, że nie palę a alkohol bardzoooooo ale to bardzooo okazjonalnie tylko, że po wypiciu lampki wina bolą mnie plecy, choć są okazje, że nie czuję nic żadnego bólu. Miałam zdiagnozowane przewlekłe zapalenie migdałków, z których wydobywała mi się ropa ( sama usuwałam ropę po naciśnięci w miejsce gdzie ją widać ) dziś jest 15 Listopad 2010 roku aktualnie jestem 3 dni po zabiegu. BARDZO PROSZĘ o odpowiedź czy te objawy były w wyniku tych chorych migdałków wiem ze dowiem się jak pójdę na morfologię ale muszą mi się zagoić rany po migdałkach. Zadaję takie dziwne pytanie bo boję się ziarnicy złośliwej tak bardzo się boję tej choroby :( Przepraszam za takie rozpisywanie się. Pozdrawiam Ania
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stany podgorączkowe a z nim związane poty nocne i cechy infekcji z dużym prawdopodobieństwem mogły być związane z przewlekłym stanem zapalnym w migdałkach. Bóle w odcinku piersiowym już nie, ale to też nie jest objaw ziarnicy. Jeżeli bóle te będą się utrzymywać warto zacząć od wykonania badania rtg odcinka piersiowego.

Ziarnica złośliwa jest to poważne rozpoznanie i nie wysuwa się go pochopnie. W pierwszej kolejności np. 2 tygodnie po zabiegi proponuję powtórzenie morfologii krwi, OB, CRP i rozmazu krwi. Jeżeli w dalszym ciągu będą odchylenia w badaniach laboratoryjnych i opisywane dolegliwości, będzie potrzebna dalsza diagnostyka. Jednak takie odchylenia mogą też występować w innych chorobach niż ziarnica złośliwa. W pierwszej kolejności należy skupić się na opisanym powyżej postępowaniu.

serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!