Co mogą oznaczć te objawy? Czy to coś poważnego?

Witam, mam 21 lat. Od roku mam stany podgorączkowe jakieś 37 stopni czasami gorączka ma 37,8, ale nie dobija nigdy do 38. Rozpoznano u mnie ropne migdałki za 2 tyg. mam zabieg ich wycięcia, boli mnie gardło, stawy, plecy w okolicy piersiowej, w nocy się pocę nie co noc, ale zdarza się że obudzę się z ciepła i mam mokre plecy na wysokości klatki piersiowej. Ogólnie źle się czuję, oprócz tego mam anemię (brak żelaza) i OB 70 :( zastanawia mnie czy tak wysoki OB wynik może się wiązać z tymi migdałkami nikt nie udziela mi konkretnej odpowiedzi, a ja się boję nawet bardzo się boję... Ostatnio zastanawia mnie choroba: ziarnica złośliwa :( Proszę o odpowiedź :( nie wiem co może oznaczać tak wysokie OB z moimi objawami :( Pozdrawiam Anka.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Objawy jakie Pani opisała zdecydowanie mogą mieć bardzo różną etiologię. By dokładnie zweryfikować przyczynę konieczne byłoby zbadanie Pani oraz ewentualna ocena badań dodatkowych. Niewątpliwie można jednak stwierdzić, że jedną z przyczyn takich objawów jak najbardziej mogą być ropne migdałki. Na przykład OB, to wskaźnik wzrastający w zakażeniach bakteryjnych, jakimi niewątpliwie są ropne migdały. Operacyjne usunięcie tych struktur zdecydowanie powinno zlikwidować objawy. Gdyby jednak tak się nie stało, konieczna będzie dodatkowa diagnostyka.