Czy to uczucie niepewności jest objawem nerwicy?

Od dwóch miesięcy uczucie niepewności i niestabilnosci. Morfologia, tsh, glukoza, próby watrobowe dobre. Dno oka bez zmian chorobowych. Ciśnienie sroodoczne dobre. Badanie neurologiczne bez odchylen. Neurolog sugeruje zaburzenia nerwicowe. Mam pytanie czy to uczucie niepewności i niestabilnosci to objaw nerwicy czy np.guza mózgu i potrzebne są dodatkowe badania?. Mam malutkie dziecko i boję się że jestem chora

Biorąc po uwagę wykluczenie wszelkich źródeł natury cielesnej to rzeczywiście uczucie niepewności może być objawem nerwicy. Jest to jednak na tyle niespecyficzny symptom, że bez poznania większej ilości szczegółów trudno jest - tu na portalu - postawić hipotezę jaki rodzaj nerwicy mógłby to być. Polecam z pewnością udać się na konsultację psychologiczną podczas której specjalista będzie mógł porozmawiać z Panią o detalach tej niepewnosci i niestabilnosci i dzięki temu postawi pewne hipotezy i diagnozę. Polecam udać się do psychologa/psychoterapeuty, a nie do psychiatry, gdyż wydaje mi się, że może nie być potrzebna interwencja farmakologiczna (a tę z pewnością zaproponuje lekarz psychiatra). Uczucie, o którym Pani pisze, poddaje się oddziaływaniom psychoterapeutycznym, dzięki czemu ryzyko nawrotu jest mniejsze, a same efekty terapii bardziej głębokie i stabilne. Jeżeli jednak będzie niezbędna interwencja psychiatryczna i wprowadzenie leków na ustabilizowanie Pani stanu - z pewnością psycholog/psychoterapeuta Panią o tym poinformuje.
Z pozdrowieniami.