Czy to w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku?

Witam. Jestem w 29 tygodniu ciąży. Mam założony pessar. Przyjmuje globulki macmiror 500 complex oraz tabletki magnezu. Przez pomyłkę połknęłam globulkę ( jest bardzo podobna kształtem do tabletki magnezu). Bardzo martwię się czy to w żaden sposób nie zaszkodzi maleństwu. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma powodu do obaw – lek nie powinien w żaden sposób zagrażać ani Pani zdrowiu, ani rozwojowi dziecka. Niemniej leki dopochwowe podawane doustnie są nieskuteczne (znikoma wchłanialność leku), stąd warto poinformować ginekologa o zaistniałej sytuacji. Może być konieczne przedłużenie kuracji lekiem Macmiror.

O infekcjach intymnych w ciąży przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.