Czy to zaburzenie lękowe?

Jestem 34-letnią kobietą. Dwa lata temu wykryto u mnie zespół paranoidalno-endogenny. W szpitalu spędziłam 10 tygodni. Do września tego roku funkcjonowałam normalnie. Potem pod wpływem silnego stresu zaczęłam się zachowywać nienormalnie, a mianowicie patrzeć na męskie rozporki. Im bardziej chcę się kontrolować tym częściej patrzę. To jest jak odruch (bez mojego myślenia). Dodam, że do niedawna mieszkałam z narzeczonym. Jest to mój pierwszy partner seksualny. Po próbie gwałtu przez długi czas nie potrafiłam się zaangażować w żaden związek. Wstydzę się swojego zachowania i nie chcę żeby ludzie uważali mnie za jakiegoś zboczeńca, dlatego proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Na pewno jest Pani pod stałą opieką swojego lekarza prowadzącego jak i psychologa. Myślę, że powinna Pani przede wszystkim skonsultować swoje objawy ze specjalistą w wyniku bezpośredniego spotkania. Zna on Pani historię choroby, metody, które przyniosły czasowe rezultaty leczenia, więc łatwiej będzie im dobrać formę pomocy i w tym przypadku.
Proszę pamiętać, że natrętne myśli nawet mimo silnej kontroli nie ustąpią same. Być może potrzebna będzie farmakoterapia lub psychoterapia. Podczas niej będzie mogła Pani zastanowić się, dlaczego tak bardzo zwraca Pani uwagę na męski rozporki, dlaczego nieświadomość kieruje tam Pani uwagę. Na te pytania może Pani spróbować odpowiedzieć sobie sama, jak również skorzystać z pomocy psychologa.
Pozdrawiam

Witam Pana,
proszę nie przerywać leczenia i w razie narastania niepokojących objawów zwrócić się do lekarza prowadzącego Pana leczenie o weryfikację zastosowanych preparatów. W przypadku zaburzeń lękowych zachęcam Pana również do rozpoczęcia psychoterapii, która pomoże w dotarciu do źródeł lęku i zlikwiduje przyczynę Pana choroby a nie jedynie objawy.
Pozdrawiam serdecznie!

Witam Panią,
proszę nie przerywać leczenia i w razie narastania niepokojących objawów zwrócić się do lekarza prowadzącego Pani leczenie o weryfikację zastosowanych preparatów. W przypadku zaburzeń lękowych zachęcam Panią również do rozpoczęcia psychoterapii, która pomoże w dotarciu do źródeł lęku i zlikwiduje przyczynę Pani choroby a nie jedynie objawy.
Pozdrawiam serdecznie!